roboting-logo
ArabicEnglishGermanItalianRussianTurkish
Metal Konteyner-Şase-Kanat Robotik Boyama

Metal Konteyner-Şase-Kanat Robotik Boyama

Metal sektöründe Robocoating® anahtar teslimi teknolojik boya uygulamasının avantajlarına sahip olun.

Genellikle pahalı olarak kabul edilmesine rağmen otomasyonun endüstriyel son kat operasyonlarınıza getirebileceği birçok fayda vardır ve bunlar maliyetlere açık ara ağır basar. Özellikle boya otomasyon süreçleri için en önemli beş avantaj şunlardır: maliyetleri düşürmek, kaliteyi artırmak, israfı azaltmak, esnekliği artırmak ve işçilik maliyetlerini düşürmek.

Endüstriyel şirketler için en büyük zorluk, operasyonel verimliliği ve üretkenliği artırmak, maliyetleri düşürmek ve riski azaltmaktır. Endüstriyel son kat proseslerinizi otomatikleştirmek, günümüzün zorlu pazarında kârlılığınızı sürdürmenizi sağlar.

Maliyetleri azaltır

Otomasyon ve robotik teknoloji sandığınızdan daha uygun fiyatlıdır ve fiyatlar her yıl düşmektedir. İlk yatırım maliyetleri ağır görünebilir, ancak bir üretim sürecini otomatikleştirmek çıktıyı artıracak ve maliyetleri azaltacaktır. Uzun vadede paradan tasarruf etmenize yardımcı olarak yıllarca fayda sağlamaya devam edecektir.

Kaliteyi artırır

Üreticiler rekabetçi kalmak için özellikle boyama söz konusu olduğunda ürün kalitesinde farklılığı göze alamaz. Robotlar, püskürtme tabancası parametrelerinin ve püskürtme hareketinin her seferinde tamamen aynı olmasını sağlayarak kaliteyi arttırır. En yetenekli uygulamacılar bile her bir parça için bu ölçüde tutarlılık ve hassasiyet sağlayamaz. Daha iyi tutarlılık, daha az malzeme israfı demektir.

İsrafı azaltır

Robotların hassas çalışması sayesinde boya otomasyonu, malzeme israfını %30’a kadar azaltabilir. Karışıma elektrostatik püskürtme tabancaları ekleyin ve malzeme israfını daha fazla ortadan kaldırarak transfer verimliliğinizi artırın.

Esnekliği artırır

Robotlar yeni bir iş için kolayca yeniden programlanabilir. Bir robot ayarları anında yapabilirken neden yeni bir tesisat oluşturulur? Geçişler sırasında bu esneklik zamandan ve paradan tasarruf sağlar. Otomasyon aynı zamanda üretim planlamanızı kolaylaştırmanıza olanak sağlayarak malzeme ve renkleri daha sık değiştirme esnekliği sağlar.

Çalışanları teşvik eder

Robotlar mesaileri bittiğinde evlerine gitmezler ve 7/24 çalışmak onlar için sorun olmaz. Aslında günde sekiz saatten üç vardiya çalışarak üç çalışanın işini yapabilirler. Bu nedenle, iş gücü ve genel masraflar genellikle en büyük tasarruf unsurlarıdır. İş gücü de robotlardan çeşitli şekillerde yararlanır. Robotlar, yaralanmaları ve iş gücünüzün iş tatminsizliğini azaltan tekrarlayan (sıkıcı) görevleri yerine getirebilirler. Robotlar ayrıca, bir şirketin en değerli varlığı olan çalışanların tehlikeli işlerde yerini alarak vasıflı iş gücünün karar verme ve muhakeme gerektiren işlere odaklanmasına olanak tanır.

× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?