roboting-logo
ArabicEnglishGermanItalianRussianTurkish
Manuel Toz Boya Kabinleri

Manuel Toz Boya Kabinleri

Silikonlu Toz Boya Kabinleri

Uygulama Alanları ve Avantajları

Multi Siklon kabinler çok sayıda renk kullanımlarında çabuk ve sorunsuz renk değişimi gereken durumlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Toz kazanma verimleri yüksek olup değişik siklon boyutları sayesinde sistemimizin en yüksek verimde çalışması sağlanmaktadır.

Çalışma Prensibi

Siklon iki ayrı üniteden meydana gelmektedir.Kabinde atılan toz boya partikülleri siklon aracılığı ile emilmektedir.Emilen tozlar siklonun altında bulunan depoda toplanmaktadır.Burada biriken toz boya daha sonra toz boyama tabancasının deposuna aktarılarak tekrar değerlendirilmektedir. Bu aktarma işlemi manuel olarak yapıldığı gibi İstenildiği taktirde otomatik olarak da gerçekleştirilebilir.

Filtreli Toz Boya Kabinleri

Ugulama Alanları ve Avantajları

Toz boya kabinleri, boya kaybını önlemek ve geri dönüşümünü sağlamak açısından toz boya tesislerinin vazgeçilmez bir elemanıdır. Otomatik boya uygulamaları ile kontrol edilebilir boya kalınlığını elde etmek mümkün olmaktadır. Kolay değiştirilebilen filtreler sayesinde hızlı renk değişimleri sağlanmaktadır. Kabin İçerisindeki filtrasyon ve hava yönlendirmesi ile toz zerrelerinin fabrika ortamına dağılması engellenmekte ve daha sağlıklı bir çalışma ortamı sağlanmaktadır. Boya zerrelerinin filtrelerde tutulması ile hem boya tasarrufu sağlanmakta, hem de çevre kirliliği önlenmektedir.

Çalışma Prensibi

Kabin içerisinde boya uygulanan tarafın karşı duvarına yerleştirilmiş filtre grubu i!e boya parçalarının tutulması esasına göre çalışmaktadır.

Kabin üstündeki emiş fanları ile ortamda bulunan havanın filtre grubuna belirli bir hızda yönelmesi sağlanarak hava ile birlikte ortamda bulunan boya zerreciklerinin de filtrelere doğru bir hareket yapması sağlanmış olur.

Fitreler üzerinde biriktirilen boya, ters hava hareketi ile kabin içerisine düşürülerek kabin altında bulunan depoda biriktiril m ektedir.

Kabin uygulama amacına göre iki yönlü boyama sağlayan ikiz kabin olarak da imal edilebilmektedir.

× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?